• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Friday
Jul 03rd
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Pirmojo Lietuvos cukraus fabriko jubiliejaus minėjime – apdovanojimai ir unikalios parodos atidarymas
Pirmojo Lietuvos cukraus fabriko jubiliejaus minėjime – apdovanojimai ir unikalios parodos atidarymas
Penktadienis, 09 Rugsėjis 2016 08:26

Rugsėjo 8 – ąją Marijampolėje įvyko pirmojo Lietuvos cukraus fabriko 85 – mečio veiklos jubiliejaus minėjimas. Iškilmingoje šventėje cukraus angare buvo pagerbti Lietuvos žemės ūkiui ir kaimui nusipelnę žmonės.

 


Šeštą kartą teikiamus ordinus ir medalius „Už nuopelnus Lietuvos kaimui“ įsteigė Aleksandro Stulginskio universitetas, ARVI, Baltijos agroverslo institutas bei Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT).

„Lietuvos kaime nuoširdžiai dirbo ir dirba daug valstybingumo ir tautinio identiteto idėjai atsidavusių žmonių – nuo žemdirbių, pramoninkų iki švietimo, medicinos, kultūros ir kitų sričių iškiliausių veikėjų, kuriuos vienija troškimas ištikimai tarnauti gimtajam kraštui, garsinti Tėvynę Lietuvą ir skatinti jos žinomumą ir klestėjimą pasaulyje, dėl to  buvo įsteigti visuomeniniai ordinai ir medaliai“, - sakė ARVI prezidentas dr. Vidmantas Kučinskas.

Ordinu apdovanotas Prof. Dr. Viktoras Pranckietis, eilės mokslo leidinių autorius bei sodo kultūrų selekcininkas. Romaldas Abugelis LR Seimo kanceliarijos Kaimo reikalų komiteto biuro vedėjas, rengęs ir tobulinęs svarbiausius Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros strateginius dokumentus ir įstatymus.

Ordinai už rūpestį Lietuvos kaimu ir atsidavimą taip pat buvo įteikti  UAB „Arvi cukrus“ agronomui Jonui Skirkai, LŽŪKT gyvulininkystės konsultantei Bronei Vaičiulienei ir LŽŪKT ekonomikos konsultantei Zitai Vaišvylienei, 33 savo gyvenimo metus skyrusiai žemės ūkiui.

Medaliais įvertinti doc. dr. Vytauto Liako, daugelio tyrimų iniciatoriaus, rengiančio šiuolaikines augalų auginimo technologijas, vykdančio mokslinių tyrimų rezultatų sklaidą nuopelnai, taip pat ilgamečių „Arvi cukrus“  darbuotojų Vilenos Prasauskienės ir  Romutės Daugėlaitės, LTŽŪK ekonomikos konsultantės Aušros Petronytės ir  „Mano ūkis“ redaktorės Jurgitos Zaleckienės svarus indėlis Lietuvos kaimui.

Marijampolės savivaldybė šv. Jurgio Marijampolės globėjo medaliais apdovanojo bendrovės „Arvi cukrus“ cukrinių runkelių laboratorijos vedėją Vydą Petrauskienę bei gamybos ir technikos direktorių Vidą Piepolį.

Renginio metu tradiciškai buvo įteikti aukso ženklai ilgamečiams įmonės „Arvi cukrus“ darbuotojams. „Tai kad galime dirbti ir puoselėti Lietuvos cukraus tradicijas reikia dėkoti fabriko darbuotojams, kurie niekuomet nenuleido rankų, demonstravo tvirtą charakterį ir garbę, tai darydami dėl ateities, nes Lietuvos pramonė yra mūsų ateitis. Ačiū už Jūsų darbus, iniciatyvas ir gerumą“, - kalbėjo dr. V. Kučinskas.

Žurnalistas, istorikas Rimvydas Valatka skaitė pranešimą apie cukraus reikšmę Lietuvai. Originalioje erdvėje – cukraus fabriko angare koncertavo ansamblis „Lietuva“ bei solistė mecosopranė Jovita Vaškevičiūtė.


85 - mečio veiklos proga atidaryta Cukraus fabriko paroda. Joje unikalūs, pačiame fabrike gaminti istoriniai baldai, istorinius įvykius menantys raštai, įrankiai, metraščiai, fotografijos. Parodoje atkurtas autentiškas pirmojo Lietuvos cukraus fabriko direktoriaus kabinetas.


Ekspozicijoje pristatyti net ir su cukriniais runkeliais į fabriką patekę II-ojo pasaulinio karo laikų sprogmenys, artilerija, prieštankiniai pabūklai, pasagos ir kiti įdomūs radiniai. Kiekvienas atvykęs į „Arvi cukrus“ fabriko teritorijoje veiksiančią ekspoziciją galės sau nusikaldinti unikalią 85 – mečio monetą.


Unikali paroda bus atvira lankymui nuo rugsėjo 9 d. iki 14 d.,  12.00 -17.00 val. Ekskursijoms ir grupėms registruotis skambinant „Arvi cukrus“ aplinkos apsaugos projektų vadovui Giedriui Šlekiui, tel.: 865516006.

Įmonės istorija prasidėjo 1931 metais, kada Marijampolėje pradėjo veikti pirmasis Lietuvos cukraus fabrikas, pastatytas padedant Čekijos bendrovei „Škoda“. Fabrikas išgyveno karą, sovietmetį, o 1999 metais įmonę ištiko bankroto grėsmė, nuo kurios išgelbėjo cukrinių runkelių augintojai ir naujasis akcininkas  - ARVI, kuri fabriką modernizavo pagal Vokietijos specialistų parengtą projektą. Šiuo metu įmonės produkcija keliauja į Europos šalis.

„Arvi cukrus“ informacija
Nuotraukos: Genadij Batranak

 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba