• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Wednesday
Feb 26th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Marijampolės lauko darželyje auga laimingi vaikai
Marijampolės lauko darželyje auga laimingi vaikai
Ketvirtadienis, 15 Rugsėjis 2016 09:24

Маrijampolėje šią vasarą startavo lauko stovykla, o rudenį ir lauko darželis, kuris yra nuostabios gamtos apsuptyje Adomiškių kaime. Per pirmąsias savaites tėvai spėjo pastebėti,

 

kad vaikai lauko darželyje atranda save, sukuria natūralesnius ir šiltesnius santykius su aplinkiniais, gyvąja gamta, kuri po dienos užpildo vaiko prisiminimus spalvingais patyrimais ir išgyvenimais. Gryno oro nauda vaikų ir suaugusių žmonių sveikatai ne kartą įrodyta, o vaikų atsiliepimai darželyje viršino lūkesčius.

Lietuvoje lauko darželis vis dar naujovė, tačiau užsienio šalių patirtis rodo neįkainojamą naudą vaiko sveikatai, fiziniam ir psichologiniam vystymuisi. Nors šiuose darželiuose vaikai daugiausiai laiko praleidžia lauke, tačiau esant prastam orui, ar stipriai paspaudus šaltukui – šalia įrengtos puikios ir žaismingos patalpos. Taip yra ir Marijampolės lauko darželyje. Naujai renovuotoje Adomiškių kaimų sodyboje. Visai greta miesto esančiame darželyje vaikai ne tik mėgaujasi gamta, bet ir nuostabiu parku.  Jame ganosi poniai, avys, laksto danieliai, vištos, triušiai, šunys, katės, skraido balandžiai, tvenkinyje plaukioja antys. Didelę parko teritoriją juosia medžiai, žaliuoja žolytė, įrengta smėlio dėžė, lauko virtuvėlė, vaikams sparnus užaugina sūpynės, hamakas. Darželio tikslas, kad vaikai kuo daugiau laiko praleistų gamtos apsuptyje. Čia jie gali žaisti, statyti, karstytis, lipinėti, domėtis, pažinti, tyrinėti, stebėti, girdėti, mokytis, kurti.Lauko darželyje vadovaujamasi principu, kad nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga, tačiau esant nepalankioms ir per sudėtingoms oro sąlygoms veikla persikelia į šalia įrengtas modernias darželio patalpas, kurias projektavo Vilniaus dizaineriai su Marijampolės architektais. Tai specialiai vaikų poreikiams pritaikyta erdvė, kur sukurtos atskiros poilsio, žaidimų, tobulėjimo zonos. Čia jie gali žaisti pačių pasigamintais žaislais, ar kurti ir mokytis iš gamtoje surinktų priemonių.

„Kartais būdavo – palieku šią lietingą vasarą vaikus, važiuoju mašina į darbą ir galvoju: vėjas toks žvarbus, didžiąją dienos dalį lis, kažin ar bus labai smagi diena. O paskui pasirodo, kad buvo labai vykusi ir įspūdžių pilna diena. Laukiu rudens, kada jie galės žaisti lapuose, kurti įvairius darbelius, o ką jau kalbėti apie žiemą – kas gali likti abejingas sniego seniams, rogutėms ir kalnams”, – kalba mama Agnė pradėjusi vesti vaikus Marijampolės lauko darželį.Lauko darželyje skiriama ne mažiau dėmesio vaikų ugdymui nei tradiciniuose darželiuose. Yra begalės kalbinių, matematinių žaidimų, tinkamų žaisti gamtoje. Mažųjų žaislais ir mokymosi priemonėmis tampa akmenėliai, pagaliukai, smėlis ir kiti mus supančios gamtos objektai. Tokiu būdu lavinama jų vaizduotė, fantazija, kūrybiškumas. Juk taip smagu paliesti, pajausti pažinti. Taigi lietimas yra vaiko savęs suvokimo esmių esmė.Marijampolės Lauko darželis skiriasi tuo, kad čia vaikas ugdomas kaip asmenybė, jis turi daug laisvės skleistis, tobulėti, suprasti savo pojūčius ir poreikius. Pavyzdžiui mažiesiems suteikiama laisvė ir galimybė pasirinkti pačiam, kur jam smagiau būti - viduje ar lauke, o gal jis nori pailsėti ar pamiegoti? Kadangi grupė nėra perpildyta, o su vaikais dirba trys pedagogai, nesudėtinga atsižvelgti į kiekvieno vaiko poreikius.

Marijampolės lauko darželyje dirba jaunas, veržlus kolektyvas, pasirengęs augti kartu su vaikais. Juk vis plačiau kalbama apie Z kartos vaikus, kurie pasižymi hiperaktyvumu, negalėjimu susikaupti ties viena veikla, nepaklusnumu ir tiek pedagogams, tiek tėvams dar sunku suvokti, kad šiuos vaikus reikia ne drausminti, o ieškoti būdų, kaip padėti jiems mokytis, tobulėti ir augti. Prievarta jam nesuprantama. Sužadintas vaiko smalsumas pastūmėja jį atrasti, eksperimentuoti, kelti naujus klausimus ir vėl eksperimentuoti.

Lauko darželio puslapis socialiniame tinkle ČIA

www.marijampolieciai.lt

 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba