• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Saturday
Dec 14th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos 99-asis Lietuvos gimtadienis paminėtas Marijampolėje
99-asis Lietuvos gimtadienis paminėtas Marijampolėje
Penktadienis, 17 Vasaris 2017 18:21

Marijampolė, kaip ir visa Lietuva, minėjo 99-ąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines. Ta proga mieste surengtos iškilmės ir šventinis koncertas „Kur bėga Šešupė, kur Nemunas teka“.

Šventiniai renginiai prasidėjo iškilmingu vėliavų ir gėlių įnešimu Maldai už Tėvynę Šv. Arkangelo Mykolo bazilikoje. Čia gausiai susirinko marijampoliečiai, iš jų - didelis būrys mažųjų Lietuvos piliečių. Mišiose giedojo Č. Sasnausko kamerinis choras, kurio krištoliniai balsai pakelia dvasią ir nuramina širdį.

Po Maldos pučiamųjų instrumentų orkestras iš bazilikos lydėjo iškilmingą eiseną iki kultūros centro. Aikštėje nuskambėjo simboliniai devyniasdešimt devyni V. Kudirkos laisvės ir laimės varpo dūžiai. Juo skambino tautiniais drabužiais pasipuošęs Laisvalaikio ir užimtumo centro folkloro ansamblio „Žibinyčia” vadovas Žydrūnas Rutkauskas, ilgus metus puoselėjantis mūsų tautos lobį - etninę kultūrą.

Kultūros centro fojė lankytojus pasitiko paroda „Tautiškos giesmės kelias į tautą“, taip pat pilietinės akcijos „Atrask laisvę savyje“ fotografijos. Atėjusiems į šventinį renginį svečiams Marijampolės jaunimo organizacijų nariai dalijo meilės Lietuvai simbolį - trispalves širdeles. Ekrane rodytas ir vasario 6 d. vykusios pilietinės akcijos „Pasveikink Lietuvą“ Eugenijaus Naikelio filmuotas vaizdo klipas.

Tautiška giesme iškilmes ir apdovanojimų ceremoniją pradėjo iki Šešupės krantų „atitekėjęs“ Kauno technologijos universiteto tautinio meno ansamblis „Nemunas“. Marijampolės savivaldybės mero pavaduotoja, atliekanti mero pareigas, Irena Lunskienė pasveikino marijampoliečius valstybės 99-ojo gimtadienio proga. Ji palinkėjo visiems teisingos, saugios ir klestinčios Lietuvos. Švento Jurgio, Marijampolės globėjo, medaliai įteikti keturiems savivaldybės žmonėms: už nuopelnus Igliaukos žmonėms - Igliaukos šv. Kazimiero parapijos Caritas organizacijos skyriaus reikalų vedėjai Onai Akelaitienei, už nuopelnus tvarkant ir saugant Marijampolės krašto istorinį ir kultūrinį paveldą - Marijampolės kraštotyros muziejaus vyr. fondų saugotojai Vytai Grudzinskienei, už nuopelnus tyrinėjant ir skleidžiant Marijampolės miesto istorinius faktus - Kauno regioninio valstybės archyvo Marijampolės filialo vedėjui Rimvydui Urbonavičiui ir už sporto pasiekimus ir Marijampolės vardo garsinimą - Jonui Žilinskui. Vėliau istorikas Jonas Gustaitis savo pranešime priminė svarbiausius Lietuvos istorijos faktus ir pabrėžė lietuvių tautos ypatingą ryžtą siekti ir kovoti dėl nepriklausomybės. Šįkart žinomam istorikui buvo skirtos ir Lietuvos Respublikos Seimo narių Dainiaus Gaižausko ir Kęstučio Mažeikos dovanos, kurias įteikė jų padėjėjai.

KTU tautinio meno ansamblis „Nemunas“ šįkart marijampoliečius pradžiugino ne tik jaunatvišku entuziazmu, atlikėjų gausa, bet svarbiausia - Vasario 16-ajai skirta išskirtine programa. Koncerto metu skambėjo visų Lietuvos etnografinių regionų aranžuotos liaudies dainos, muzika ir tautiniai šokiai, buvo demonstruojami visų etnografinių regionų kostiumai. Koncerto pabaigoje tiek scenoje, tiek ir žiūrovų salėje nuskambėjo „Lietuva brangi“ - antruoju himnu Lietuvoje vadinamas kūrinys.

 

Viešųjų ryšių tarnyba

Danguolės Micutienės ir Juozo Slabodos nuotraukos

 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba