• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Thursday
Jul 02nd
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Ray Bartkus sugrįžta surengti tarptautinę miesto fiestą Marijampolėje
Ray Bartkus sugrįžta surengti tarptautinę miesto fiestą Marijampolėje
Ketvirtadienis, 29 Birželis 2017 21:22

Pasaulinio garso menininkas, dailininkas Ray (Rimvydas) Bartkus atvyksta į Lietuvą surengti ketvirtojo meno siumpoziumo „Malonny – Marijampolė Londonas Niujorkas: idėjų migracija“. Kartu su dailininkėmis iš Niujorko Ieva Martinaityte - Mediodia ir Meg Regelous jie kurs

paveikslus ant Marijampolės namų sienų. Tuo metu šviesos dizaineris Kasper Dolatowski pratęs J. Basanavičiaus aikštės šviesos projektą ir kartu su inžinieriais montuos Kultūros centro pastato apšvietimą.

Niujorke gyvenantis R. Bartkus garsėja iliustracijomis tokiems leidiniams kaip „The New York Times Book Review“, „Harper’s Magazine“, „Time“, „The Wall Street Journal“ ir kt., taip pat instaliacijomis, tapyba ir piešiniais, apdovanotas Diplomatijos žvaigdže už Lietuvos vardo garsinimą Pasaulyje. pačiame Marijampolės centre jis kurs dar vieną įspūdingą piešinį, kuriame bus galima aptikti anksčiau vykusių Malonny istorijos detalių ir kitų paslėptų idėjų.

Pasak R. Bartkaus, sugrįžti ir kurti viename mieste įdomu, nes taip galima pasiekti įspūdingą efektą. „Malonny projektu didelių miestų ir pasaulinių menininkų patirtį perkeliame į kitą erdvę. Tai suteikia miestui ir jo žmonėms naujos patirties“, - sako projekto kuratorius R. Bartkus. Šių metų savo kūrinį jis vadina tam tikra paslaptimi ir kviečia visą savaitę stebėti piešimo procesą.

Keliaujant iš centrinio miesto parko, šalia Marijonų gimnazijos bus galima surasti dar vieną  neeilinį piešinį, jį kurs Ieva Martinaitytė-Mediodia. Lietuvių kilmės menininkė šiuo metu gyvena ir kuria Niujorke, o jos parodos buvo surengtos JAV, Italijoje, Prancūzijoje, Rumunijoje, Suomijoje.

Meg Regelous savo kūriniui pasirinko sieną, kurioje įėjimas į P. Butlerienės kačių kiemelį. Meg kūryba pasižymi individualių detalių sureikšminimu, kurių visuma sukuria žavingą įspūdį. Menininkė jau yra surengusi penkias asmenines parodas Amerikoje.

Šviesos dizainerio K. Dolatowski  sukurta apšvietimo kompozicija pretenduoja į tarptautinį apdovanojimą ir pripažinimą. Miesto centrinę aikštę šviesa sujungiančio apšvietimo projekto pristatymo metu bus filmuojamas vaizdo įrašas, kuriame bus įamžinti visi susirinkusieji.Projektas bus pristatomas ir Londono bendruomenei.

Per trejus meno simpoziumo „Malonny“ metus kūrėjai iš JAV, Didžiosios Britanijos sukūrė dešimt įvairių meno kūrinių  Marijampolės miesto erdvėse.  Ray Bartkaus kūrinį „Tekantis gyvenimas“ peržiūrėjo keletas milijonų meno mėgėjų visame pasaulyje.

„Menas ir šviesa sukuria naujas aplinkas ir patirtis, tai mus visus kaskart praturtina“, - sako projekto mecenatas Vidmantas Kučinskas.


Programa:

Birželio 30 d.

09.00 val.  Dailininkai Ray Bartkus, Ieva Martinaitytė-Mediodia, Meg Regelous kuria paveikslus ant Marijampolės namų sienų.
19.00 val. viešbutyje „Mercure Marijampole“ įvyks forumas „3M: mes, miestas, menas“, kur prisistatys Malonny projekte dalyvaujantys dailininkai. Diskusijoje dalyvaus garsūs Lietuvos menininkai ir žurnalistai.

Liepos 1 d.

13.00 val. Sienų tapybos pristatymas (pradžia J.Basanavičiaus aikštėje).
23.30 val. Šviesos projekto inauguracija J.Basanavičiaus aikštėje. Vidurnakčio muzika. Improvizacija „Šviesos greitis: Niujorkas – Marijampolė“. Dalyvauja DJ Dominykas ir gitaristas K. Dolatowski.Projekto mecenatas - „Arvi“, partneriai: Marijampolės savivaldybė, Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje, „Sveikatingumo idėjos“, „Statybos ritmas“.

 

 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba