• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Sunday
Mar 24th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Aktualijos Marijampolėje – tarptautinių idėjų migracija
Marijampolėje – tarptautinių idėjų migracija PDF Spausdinti Email
Ketvirtadienis, 12 Birželis 2014 21:20

Birželio 25 d. Marijampolės „Mercure“ viešbutyje visai savaitei apsigyvens būrys žinomų Niujorko ir Londono menininkų. Anksčiau ši septynių dizainerių, architektų ir dailininkų grupė atostogas leisdavo Jamaikoje, Honkonge, Niujorke ir kitose įspūdingose vietose, o šįkart jie pasirinko Marijampolę. Kodėl? Paklausėme šios grupės lyderio garsaus lietuvio dailininko, kuriančio Niujorke Ray Bartkaus.

„Mus sužavėjo Marijampoliečių svetingumas. Susipažinsime su Lietuva, pailsėsime ir Jūsų miestui sukursime įspūdingų paveikslų ant sienų. O su miesto architektais ir vadovais pabandysime išgeneruoti Marijampolės plėtros idėjų“, - sakė R. Bartkus.

„Marijampolė visada buvo atvira pasauliui ir ARVI verslas visąlaik siekė tarptautinio pripažinimo. Atėjo laikas kada mūsų miestas ir jo žmonės tampa įdomūs pasauliui“, - kalbėjo vienas iš idėjos autorių, ARVI įmonių grupės prezidentas Vidmantas Kučinskas.

Su Lietuvos dailininkais ir architektais svečiai iš Amerikos, Didžiosios Britanijos ir Pasaulio miestų Marijampolėje birželio mėnesį surengs simpoziumą „Marijampolė, Niujorkas, Londonas: idėjų migracija“. Marijampolės, Niujorko ir Londono specialistų „protų šturmas“ sukurs naujų miesto plėtros idėjų ir paskatins bendruomenės bei miesto kūrėjų dialogą. Niujorko ir Londono architektai ir dailininkai surengs savo kūrybos vakarus.

Atvykę menininkai nutapys keletą paveikslų ant Marijampolės namų sienų. Dailininkams talkins jaunieji miesto menininkai. Tarp garsių pasaulio autorių į Lietuvą atvyksta ir Urbanistikos dizaineris Paulas Campbellas - vienas geriausių Didžiosios Britanijos kraštovaizdžio ir miesto planavimo specialistų. Jis šešerius metus dirbo Londono mero miesto plėtros komandoje ir vadovavo keletui įspūdingų projektų.

Niujorko dizainerio Kacpero Dolatowski sukurti šviestuvai puošia garsiausias mados parduotuves bei restoranus Tokijuje, Dubajuje, Niujorke, Kopenhagoje, kituose miestuose. Daugiau kaip 10 metų jis vadovavo „Tiffani“ juvelyrinių graviūrų skyriui.

Avangardinės ar naujosios muzikos kompozitorius Fastas Forwardas ilgus metus bendradarbiavo suMerce’u Cunninghamu, Robertu Ashley, „Wooster Group“, kitais chrestomatiniaiskūrėjais. Fastas kuria vaizdą ir muziką netikėtose erdvėse ir neįprastomis aplinkybėmis, naudoja netikėčiausius instrumentus. Jis Marijampolėje, istorinėje Cukraus fabriko halėje, surengs originalų koncertą, kuriame dalyvaus būrys Lietuvos muzikos ir televizijos korifėjų, tokių kaip Donatas Katkus, Arkadijus Gotesmanas, Juozas Milašius, Simas Šipavičius, Jurga Šeduikytė, daininkė Beata Nicholson ir daug kitų.

Dailininkų grupė „The Bubble Process“ – Seanas Higginsas ir Nicholas Rezabekas iš Niujorko. Šie menininkai yra sukūrę plakatus pasaulinio garso muzikos žvaigždėms Neilui Youngui, BB Kingui, daugeliui kitų. Be to, N.Rezabekas dar dirba įvairių leidinių meno redaktoriumi. Jis yra dirbęs „Cosmopolitan“, „Wine Spectator“, „Cigar Affictionado“, „Guitar World“ ir kituose prestižiniuose Amerikos žurnaluose.

Iš Londono atvyks Philipas Grisevvoodas – jis jauniausias šio sąskrydžio dalyvis, dar ieškantis savo stiliaus. Apskritai gana populiarus šiuolaikinio kūrybinio jaunimo tipažas, savo kūryboje jungiantis gatvės madą, grafinį dizainą ir politinį aktyvumą.

Architektūros pleneras „Aikštė žmonėms“ pateiks J.Basanavičiaus aikštės sutvarkymo idėjų. Bus surengta plenere sukurtų darbų paroda. Miesto verslininkai įteiks prizus įdomiausių darbų autoriams.

Simpoziumo metu veiks architektūros paroda „Paralelės. Lietuvos architektūra: trys laikmečiai, trys veidai“.
Simpoziumas skiriamas Tarptautinei architektų dienai, kuri kasmet minima liepos 1-ąją.

Programa:

Birželio 27 d. penktadienis, 19.00 val. viešbutyje „Mercure Marijampole“ (J. Banasavičiaus a. 8).

Vakaras su JAV dailininkų grupe The Bubble Process  –  Sean Higgins and Nicholas Rezabek. Atvirai apie kūrybą, gyvenimo filosofiją ir sėkmės istoriją.

Birželio 28, šeštadienis, 19.00 val. viešbutyje „Mercure Marijampole“.

Vakaras su dizaineriu iš Niujorko Kacper Dolatowski. Savo kūrybos pavyzdžiais Kacperas parodys, kaip šviesos magija užkariauja pasaulio aikštes ir rūmus.

Birželio 30 d., pirmadienis, viešbutyje „Mercure Marijampole“.

17.00 - 18.30 val. Dizainerės Ina Bartkus (Niujorkas) paskaita apie miesto įvaizdžio strategiją: „Žiūrėk i Mane!“. Miesto kūrėjams – pasaulio mados namų įvaizdžio patirtis.
19.00 - 21.00 val. Vakaras su Londono miesto planavimo specialistu ir architektu Paul Campbell. „Miestas – žmogui, žmogus – miestui.“

Liepos 1 d., antradienis, Tarptautinė architektų diena

12.00 val. Sienų tapybos pristatymas (pradžia J.Basanavičiaus aikštėje).
13.00  val. Parodos  „Paralelės. Lietuvos architektūra: trys laikmečiai, trys  veidai“ atidarymas. Marijampolės kultūros centras, M. B. Stankūnienės galerija (Vilkaviškio g. 2 / Kauno g. 3)
14.00 – 17.00 val. Tarptautinis architektų ir urbanistikos specialistų simpoziumas  „Miestas žmonėms“. Architektų plenero paroda ir jos dalyvių apdovanojimas. Dalyvauja Marijampolės, Kauno ir Vilniaus architektai bei svečiai iš Niujorko ir Londono. (Viešbutis „Mercure Marijampole“, J. Basanavičiaus a. 8)

Registracija į renginius: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Nuotraukoje dailininkas Ray Bartkus

www.marijampolieciai.lt

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Pavasarinis darbymetis prasidėjo! (0)

Po šaltos žiemos, keičiantis oro temperatūrai miesto gatvėse neišvengiamai atsiveria duobės.

daugiau..
 

MAN-GO vėl kartu!

Reklaminis skydelis

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba