• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Wednesday
May 27th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Auto-moto Būkite atsargūs ir dėmesingi – rudenį eismo sąlygos sudėtingos
Būkite atsargūs ir dėmesingi – rudenį eismo sąlygos sudėtingos PDF Spausdinti Email
Penktadienis, 23 Spalis 2015 13:59

Marijampolės apskrities policijos pareigūnai, siekdami atkreipti eismo dalyvių dėmesį į automobilio vairavimo ypatumus rudenį, įspėja, kad lengva rudeninė šalna ant kelio dangos vairuotojams gali sukelti daugiau rūpesčių, nei gilus žiemos šaltis.

Pastebima, kad vėlyvą rudenį vyrauja permainingas oras, kai kelio danga pasidengia slidžiu sluoksniu ir padidina kelių eismo įvykių tikimybę. Pasikeitus oro sąlygoms ne visi vairuotojai sugeba iš karto persiorientuoti ir vairuoja nepakankamai atidžiai. Tik vėliau, žiemą, atsargesnis vairavimo stilius tampa įprastu. Visgi, labai svarbu nepamiršti, kad pirmieji šalčiai ir plonas ledukas ant kelio yra patys pavojingiausi.

Esant šalnai, ypatingai nakties metu, slidžiausias kelio dangos paviršius susidaro ant tiltų. Ant žemės nutiesti keliai ilgiau išsaugo šilumą, o ant tiltų esanti kelio danga atšąla ir pasidengia leduku greičiau.

Policijos pareigūnai primena, kad  prieš pradėdamas važiuoti vairuotojas privalo tinkamai ir iš anksto pasirūpinti transporto priemonės technine būkle (svarbu – padangos, šviesos prietaisai, stiklo valytuvai, plovikliai, sniego valymo šepečiai, ledo gramdikliai). Pajudėti iš vietos galima tik tada, kai sniegas ir ledas yra visiškai nuvalytas nuo automobilio stiklų, šviesos prietaisų, automobilio stogo.

Nors gyvenvietėse transporto priemonės privalo važiuoti ne didesniu nei 50 km/val. greičiu, tačiau esant skirtingoms važiavimo sąlygoms, nurodytas greitis ne visada būna saugus. Jei kelio danga šlapia, tamsu, lyja lietus, tai leistiną 50 km/val. važiavimo greitį reikėtų sumažinti, kad, iškilus kliūčiai, vairuotojas spėtų sustabdyti automobilį ir išvengtų susidūrimo su kitu automobiliu, dviračiu ar neužvažiuotų ant pėsčiųjų.

Pėstieji privalo taip pat atsižvelgti į pablogėjusias oro sąlygas ir sunkesnėmis eismo sąlygomis važiuojančius vairuotojus. Prašome segėti atšvaitus ir griežtai laikytis Kelių eismo taisyklių.

Vairuokime tvarkingas transporto priemones ir būkime kelyje matomi dėl mūsų pačių saugumo.

Marijampolės apskr. VPK informacija

www.marijampolieciai.lt

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos įgyvendinimas įgauna pagreitį: paskelbtas III kvietimas teikti projektinius pasiūlymus (0)

Dar 2019 metais asociacijos „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ įgyvendindamas projektas „Marijampolės miesto vietos plėtros strategijos įgyvendinimo administravimas“ įgavo pagreitį.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba