• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Wednesday
May 22nd
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Darbas Dirbi? Nepamiršk mokytis!
Dirbi? Nepamiršk mokytis! PDF Spausdinti Email
Antradienis, 02 Birželis 2009 15:18

„Devyni amatai – dešimtas badas“ – sako lietuvių liaudies patarlė. Tačiau šiais laikais plati darbuotojo kompetencija laikoma ne tik privalumu, bet ir būtinybe.

 

Sparti darbo rinkos kaita diktuoja naujas sąlygas jos veikėjams – darbdaviams ir darbuotojams.

 

Kaip pažymi įdarbinimo paslaugas teikiančių organizacijų atstovai, XXI amžiaus rinkoje, ypač kai ją krečia krizė, daugiausia galimybių išlikti turi toks darbuotojas, kuris sugeba atlikti kuo daugiau funkcijų ir nuolat tobulina savo kompetenciją.

 

Tobulėti reiškia išlikti

„Tokia realybė. Darbuotojai turi gerai išmanyti specialias sritis, tačiau nemažiau svarbu ir tai, kaip jie sugebės prisitaikyti prie kintančių sąlygų. Tapus universalesniam prisitaikyti yra lengviau“, – sako Klaipėdos apskrities darbdavių asociacijos ir „Manager.lt“ vadovas Aras Mileška. Pasak pašnekovo, šiuolaikinis darbuotojas pirmiausia turėtų gerai žinoti, kokioje įmonės dirba ir ko jo vadovai tikisi iš darbuotojo. „Pirmasis etapas – susirasti mėgstamą darbą. Tiek tyrimai, tiek praktika rodo, kad nuo to labai priklauso darbuotojo motyvacija ir darbo rezultatai. Antrasis etapas – palaikyti kompetenciją. Tai labai svarbu, nes dabartiniame pasaulyje įmonėms neretai tenka keistis. Todėl būtina, kad kartu su struktūra, veiklos kryptimi persiorientuotų ir jos darbuotojai, kad sugebėtų prisitaikyti prie pokyčių. Jei esami darbuotojai neturės reikalingų kompetencijų, įmonė ims dairytis naujų specialistų“, – teigia A. Mileška.

Ugdyti savo kompetenciją darbuotojai gali įvairiai. Idealiausiu atveju į seminarus, konferencijas, stažuotes ir kitokius mokymus darbuotoją siunčia darbdavys. Tačiau neretai šioms reikmėms įmonės „piniginėje“ papildomų lėšų neatsiranda. Išeitis – asmeninis mokymasis arba jungimasis į klubus, visuomenines, profesines organizacijas.

Lietuva šioje srityje nėra toli pažengusi. Tačiau kitose šalyse toks kvalifikacijos kėlimo būdas yra labai populiarus. Kokie tokio bendro mokymosi privalumai?

Kaip pažymi A.Mileška, jų yra ne vienas. „Klubuose ar organizacijose susirenka žmonės iš skirtingų miestų, įmonių, skirtingų  profesijų, amžiaus, išsilavinimo ir gyvenimiškos patirties. Tai praplečia teorines žinias, suteikia galimybę sužinoti platesnės informacijos apie rinkas, nei tai skelbiama oficialiuose šaltiniuose, pavyzdžiui, masinėse informavimo priemonėse“, – nurodo A.Mileška. Be to, į tokios bendruomenės veiklą įsijungę darbuotojai jaučiasi saugesni, sulaukia kitų narių palaikymo, padrąsinimo, patarimų.

Dar vienas tokio mokymosi privalumas – pigumas. Netiesa, jog kelionės į bendraminčių susitikimus pareikalaus daug išlaidų. Šiuolaikinės technologijos supaprastino bendravimą, todėl neretai seminarai, pasitarimai vyksta ne realioje, bet virtualioje erdvėje. Žinoma, gyvi, akis į akį vykstantys susitikimai suteikia daugiau galimybių užmegzti ilgalaikius ir patikimus ryšius. Todėl paprastai klubai be virtualių „paskaitų“ ir „susitikimų“ bent kartą per metus rengia ir tikrus suvažiavimus. Lietuvos dar nepasiekė, tačiau tikėtina, jog netrukus ir čia atsiras, saviugdos klubai, vienijantys žmones pagal norimą ugdytis kompetenciją.

 

Kokių savybių darbuotojų reikia dabar?

Kauno darbo biržos EURES patarėja Goda Maciuleviečienė  pažymi, kad šiuo metu  tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse, kur turi galimybę išvažiuoti dirbti Lietuvos gyventojai, labiausiai pageidaujami dviejų kategorijų darbuotojai: tam tikrų sričių (medicinos, inžinerijos ir pan.) specialistai bei nekvalifikuoti darbuotojai, galintys dirbti sezoninį darbą. Iš pastarųjų nereikalaujama specialių profesinių savybių. „Pageidaujama, kad žmonės būtų darbštūs ir mokėtų bent vieną užsienio kalbą“, – sakė EURES atstovė.

Tuo metu iš specialistų laukiama ne tik tinkamo išsilavinimo, profesinės patirties, bet ir tinkamos specializacijos. „Pavyzdžiui, Norvegijoje ieškoma inžinierių, išmanančių naftos rinką, Jungtinėje Karalystėje – slaugos darbuotojų, turinčių tam tikrą kvalifikaciją. Daugeliui darbo vietų reikalinga plati kompetencija, įgytos įvairios kvalifikacijos“, – sako G. Maciulevičienė.

 

Naudingi adresai

http://www.ldb.lt/eures/ – interneto portalas norintiems atvykti gyventi ir dirbti į Lietuvą užsienio darbuotojams ir lietuviams, ketinantiems išvykti gyventi ir dirbti į kitas Europos Sąjungos valstybes.

http://www.mokymugidas.lt/ – įvairių sričių seminarų, kursų ir kitokių mokymų paslaugas Lietuvoje teikiančių organizacijų ir įmonių sąrašas.

Europos istorijos

 

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Paskelbtas kvietimas teikti projektinius pasiūlymas (0)

Asociacija „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ paskelbė kvietimus teikti projektinius pasiūlymus įgyvendinant pirmąjį Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos tikslą

daugiau..
 

MAN-GO vėl kartu!

Reklaminis skydelis

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba