• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Monday
May 25th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Laisvalaikis Premjeros „Psichai“ aktoriai atsidūrė pas psichoterapeutą
Premjeros „Psichai“ aktoriai atsidūrė pas psichoterapeutą PDF Spausdinti Email
Penktadienis, 01 Kovas 2019 11:08

Kovo 6 dieną „Domino“ teatre įvyksiančioje aštrios komedijos „Psichai“ premjeroje žiūrovų laukia tikrai spalvingas reginys, o aktorių – nelengva užduotis: suvaidinti iš pažiūros sveikus, tačiau neįprastas diagnozes turinčius pacientus, susitikusius psichoterapeuto priimamajame.

Tam, kad galėtų įtikinamai atlikti savo vaidmenis, kūrybinė komanda nusprendė pagilinti žinias šioje srityje: lankėsi pas Santaros klinikų psichiatrijos skyriaus vedėją, gydytoją psichiatrą Edgarą Dlugauską.

 

„Sulaukęs skambučio ir „Domino“ teatro šiek tiek nustebau, tačiau gavęs paaiškinimą, kad šiuo metu aktoriai ruošiasi naujam spektakliui, kuriame personažai pristatomi su keistomis diagnozėmis, pagalvojau, kad laukia kažkas labai įdomaus. Pabendravęs su aktoriais supratau, koks sudėtingas ir atsakingas darbas jų laukia – sukurti juk reikia komediją, o spektaklio veikėjai – žmonės, turintys sunkias, neįprastas bei sudėtingas diagnozes“, – sako gydytojas psichiatras Edgaras Dlugauskas.

Aktoriai Juozas Gaižauskas, Valda Bičkutė, Gabrielė Malinauskaitė, Andrius Povilauskas, Neringa Varnelytė užvertė gydytoją klausimais apie keistąsias diagnozes, negirdėtais pavadinimais: Tureto sindromas, nozofobija, echolalija, obsesinis skaičiavimo sutrikimas, simetrofobija. Jiems buvo svarbu suprasti, kaip jaučiasi tokiais keistais sutrikimais sergantys žmonės, kaip į juos reaguoja aplinkiniai.

„Besiruošiant spektakliui, susidūrėme su išties nelengva užduotimi – suvaidinti ne tik labai ryškius, charakteringus personažus, tačiau psichikos sutrikimų ir fobijų turinčius pacientus. Mums, aktoriams, įsijaučiant į savo personažą, labai svarbu jį pažinti, susigyventi su juo, o sužinojus apie kai kurias diagnozes pirmą kartą, net neįsivaizdavome, kaip gyvena, ką jaučia tokie žmonės, todėl buvo labai svarbu pasikonsultuoti su gydytoju ir išsiaiškinti, kaip jie elgiasi realiame gyvenime“, – sako Neringa Varnelytė, kurianti dievobaimingos bailės Mari vaidmenį.

Spektaklyje „Psichai“ aktorius Juozas Gaižauskas įkūnys nevaldomą keikūną Bernardą. Susitikimo metu jis nesusilaikė nepaklausęs, ar keiksmas ne laiku ir ne vietoje iš tikrųjų yra nevaldoma liga? Gydytojo E. Dlugausko atsakymas nepaliko abejonių: „Tai, deja, nepagydoma liga, kuri dažnai pasireiškia ne tik šūkaliojamais necenzūriniais žodžiais, bet ir motoriniais tikais – liežuvio kaišiojimu, veido, kaklo judesiais, atsikosėjimais. Aplinkiniams tikrai būna sunku bendrauti su tokiais nevalingais ir nešvankiais keikūnais, nors juk jie tai daro netyčia, nejučia“.

Aktorius Andrius Povilauskas, kuriantis Vernerio, žmogaus – skaičiuotuvo, vaidmenį, panoro išsiaiškinti, kaip žmonėms sekasi gyventi, turintiems maniją viską skaičiuoti. Gydytojas E. Dlugauskas pastebėjo, kad tokie pacientai nuolatos jaučia įtampą, negali atsipalaiduoti, nes tiesiog privalo viską susiskaičiuoti. Šioje vietoje jis nepabūgo ir pajuokauti: „Įkyrus ir visa ko skaičiavimas dažnai pastebimas ir kasdieniame gyvenime – juk mes visi masiškai skaičiuojame nueitus žingsnius, nubėgtus maratonus, perskaitytas knygas, surinktus pokemonus ar pan. – tai puiki pradžia link psichiatro kabineto (juokiasi)“.

Kaip kūrybiškai aktoriams pavyks panaudoti ir pritaikyti iš gydytojo psichiatro E. Dlugausko įgytas žinias apie tikus ir sindromus, bus galima išvysti aštrioje komedijoje „Psichai” jau nuo kovo 6 dienos. Spektaklį pristato režisierius Dainius Kazlauskas, kurio tikslas – ne šokiruoti, o sukurti nepamirštamą reginį netradicine tema. Jam padės Lietuvos žiūrovams gerai pažįstami ir talentingi aktoriai Edita Užaitė, Gytis Ivanauskas, Rokas Petrauskas, Andrius Povilauskas, Juozas Gaižauskas, Neringa Varnelytė, Gabrielė Malinauskaitė, Vaida Bičkutė ir Sandra Daukšaitė.

Daugiau informacijos: http://www.dominoteatras.lt/spektakliai/psichai/

Profesionalus komedijos teatras „Domino“, tęsdamas 2018-2019 m. „Nuotykių sezoną“, Lietuvos publikai pristato garsiausius pasaulyje komedijos spektaklius ir šou pasirodymus. Išsami informacija apie „Domino” teatro premjeras ir spektaklius: http://www.dominoteatras.lt ir teatro paskyroje „Facebook”.

„Psichai“ premjera Marijampolės kultūros centre jau kovo 13 d.
Bilietai ČIA.
 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos įgyvendinimas įgauna pagreitį: paskelbtas III kvietimas teikti projektinius pasiūlymus (0)

Dar 2019 metais asociacijos „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ įgyvendindamas projektas „Marijampolės miesto vietos plėtros strategijos įgyvendinimo administravimas“ įgavo pagreitį.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba