• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Saturday
Jul 04th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Lietuvoje Savivaldybių gerovės indeksas – Marijampolės savivaldybė pirmajame dešimtuke
Savivaldybių gerovės indeksas – Marijampolės savivaldybė pirmajame dešimtuke PDF Spausdinti Email
Trečiadienis, 16 Spalis 2019 16:14

Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) sudarytame 2019 metų savivaldybių indekse Marijampolės savivaldybė šiemet solidžiai įsitvirtino 5-8 vietoje, kartu su Palangos m., Panevėžio r. ir Šilutės r. savivaldybėmis, tarp 54 mažesniųjų savivaldybių.

Marijampolė pernai buvusi tik 18-20 vietoje, šiemet surinkusi 63 balus iš 100, pakilo į pirmąjį dešimtuką, pirmenybę užleidus tik Klaipėdos ir Kauno rajonams bei Druskininkams ir Mažeikių rajonui. Šių metų reitingas sudarytas remiantis 2018 m. statistiniais duomenimis. Sudarant Lietuvos savivaldybių indeksą vertinamos gyventojams ir investuotojams svarbiausios sritys, kur sprendimus priima savivaldybė bei efektyvumas savivaldybės valdyme.

Kaip parodė vertinimo rodikliai Marijampolės savivaldybė pasižymi teigiamais rezultatais ir aukštus balus gavo „Komunalinio ūkio“, „Švietimo”, „Sveikatos ir socialinės rūpybos”, „Biudžeto”, „Turto valdymo“ ir „Administracijos” srityse. Laisvosios rinkos instituto ekspertai pastebi, kad gerus „Švietimo” rezultatus lėmė efektyviai veikiantis mokyklų tinklas ir fiksuojami aukštesni nei vidutiniai valstybinių brandos egzaminų rezultatai.

Tyrime taip pat akcentuojama, kad gerai vertinami savivaldybės socialiniai rodikliai. Marijampolėje mažiausia žmonių, gaunančių socialinę pašalpą ir būsto šildymo kompensaciją. Marijampolės savivaldybė lyderiauja efektyviai ir skaidriai valdant savivaldybės turtą ir biudžetą, o mažiausiomis savivaldybės valdymo (išlaikymo) išlaidomis lenkia net 50 savivaldybių. Savivaldybėje labiausia išaugo tiesioginių užsienio investicijų kiekis, tenkantis vienam gyventojui, ir palygimus su šalies rodikliu sumažėjo ilgalaikių bedarbių skaičius.

Puikūs šių metų Marijampolė savivaldybės indekso rezultatai parodė, kad esame tarp sėkmingų  savivaldybių - Birštono, Druskininkų, Palangos miestų, Tauragės ir Panevėžio rajonų bei kelių kitų, kurių žmonėms svarbiausi ekonominiai ir socialiniai rodikliai buvo geresni nei vidutiniai daugelyje šalies savivaldybių.

Savivaldybė ir ateityje pasirengusi siekti lyderystės, gerinti kai kuriuos rodiklius ir atsakingai susitelkti prie svarbių tyrime akcentuojamų spręstinų klausimų, nes Lietuvos savivaldybių indekse gerai vertinamos tos savivaldybės, kurios taupo mokesčių mokėtojų pinigus, skaidriai naudoja biudžeto lėšas, mažina mokesčių naštą, užtikrina palankias sąlygas verslui, efektyviai valdo turimą turtą, mažina administracinę ir biurokratinę naštą ir sėkmingai įveikia su gyventojų gerovės kūrimu susijusius iššūkius.

Lietuvos savivaldybių indeksas sudaromas nuo 2011 m. Savivaldybių indeksą Lietuvos laisvosios rinkos institutas šiemet sudarė jau devintą kartą. Skelbiami du indeksai – šešių didžiųjų pagal gyventojų tankį ir 54 mažųjų savivaldybių.

Daugiau apie Marijampolės indeksą : https://www.llri.lt/marijampoles-savivaldybe-2019-m

Lietuvos savivaldybių indeksą 2019 rasite čia: https://www.llri.lt/lietuvos-savivaldybiu-indeksas-2019

 

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos įgyvendinimas įgauna pagreitį: paskelbtas III kvietimas teikti projektinius pasiūlymus (0)

Dar 2019 metais asociacijos „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ įgyvendindamas projektas „Marijampolės miesto vietos plėtros strategijos įgyvendinimo administravimas“ įgavo pagreitį.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba