• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Monday
Jul 06th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Nusikaltimai ir nelaimės Naujausia informacija dėl įvykių Japonijos atominėje elektrinėje (atnaujinta 11.30)
Naujausia informacija dėl įvykių Japonijos atominėje elektrinėje (atnaujinta 11.30) PDF Spausdinti Email
Trečiadienis, 13 Balandis 2011 10:52
Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – RSC) informuoja, kad:

- Fukushima Daiichi atominę elektrinę eksploatuojanti organizacija TEPCO ir toliau 1, 2 ir 3 blokų reaktorius šaldo gėlu vandeniu. Pagrindinių siurblių funkcijos vis dar lieka neatstatytos. Kaip ir anksčiau, vandeniu papildomi panaudoto branduolinio kuro išlaikymo baseinai 1, 2, 3 ir 4 blokuose.

- dozės galia prie pagrindinių elektrinės vartų š.m. balandžio 12 d. 14 val. (Lietuvos laiku) buvo 0,078 mSv/val.

- Europos Komisija pateikė ataskaitą dėl japoniškos kilmės produktų importo kontrolės šešiolikoje Europos šalių, iš kurių 14 – Šalys Narės ir Norvegija bei Šveicarija. Daugumoje šalių aptinkami tik radionuklidų (I-131, Cs-131 ir Cs-137) nematuojamo lygio pėdsakai.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – VMVT) informavo, kad Nacionaliniame maisto ir rizikos vertinimo institute (toliau – NMVRVI) š.m. kovo 30 d. atlikti radiologiniai cezio ir jodo radionuklidų tyrimai japoniškos kilmės išdžiovintuose jūros dumbliuose ir sojų pupelių pastoje. Mėginiuose, kurie š.m. kovo 28 d. buvo paimti iš Lietuvoje esančių didmeninių prekybos įmonių, radionuklidų (I-131 ir Cs-137) nenustatyta. VMVT rinkoje atrinkinėja japoniškos kilmės gyvūninės ir negyvūninės kilmės maisto produktų stebėsenos mėginius ir atlieka jų tyrimus. Taip pat negauta pranešimų iš ES šalių apie radionuklidais užterštus maisto produktus ar pašarus per Skubių pranešimų apie nesaugius maisto produktus ir pašarus sistemą (RASFF).

RSC praneša, kad dėl įvykių Japonijos atominėje elektrinėje Lietuvoje ore vis dar aptinkami radioaktyviųjų medžiagų pėdsakai. Remiantis Fizinių ir technologijos mokslų centro Fizikos instituto specialistų pateikta informacija, nuo š.m. balandžio 5 iki 12 dienos I-131 radionuklido aktyvumo koncentracija ore palaipsniui mažėja nuo (5,0 ± 0,4) 10-4 Bq m-3 iki (1,3 ± 0,1) 10-4 Bq m-3.

Dar kartą atkreipiame dėmesį, kad Lietuvoje ore nustatomi itin maži atskirų radionuklidų pėdsakai, kurie neturi ir neturės įtakos gyventojų sveikatai.


www.marijampolieciai.lt
 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos įgyvendinimas įgauna pagreitį: paskelbtas III kvietimas teikti projektinius pasiūlymus (0)

Dar 2019 metais asociacijos „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ įgyvendindamas projektas „Marijampolės miesto vietos plėtros strategijos įgyvendinimo administravimas“ įgavo pagreitį.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba