• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Saturday
Jan 25th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Sportas Futbolo komandos sukaktį šventė visas miestelis
Futbolo komandos sukaktį šventė visas miestelis PDF Spausdinti Email
Sekmadienis, 14 Birželis 2009 18:16

Šeštadienį paminėtas Kybartų  “Sveikatos” komandos 90 metų  jubiliejus tapo viso miestelio švente.

Senutėlis apie šešis tūkstančius gyventojų turinčio miestelio stadionas buvo sausakimšas, ir tai nenuostabu – futbolas Kybartuose mėgstamas, čia jį yra žaidusios ar tebežaidžia kelios vietos gyventojų kartos.

Tad į stadioną rinkosi ir veteranai, ir dabar “Sveikatoje” žaidžiantis jaunimas, ir vaikai, būsimieji futbolininkai.

Kybartai po Pirmojo pasaulinio karo tapo vienu pirmųjų miestų Lietuvoje, kur pradėtas žaisti futbolas. Nors kai kurie futbolo metraštininkai įrodinėja, kad Kybartų „Sveikatos“ sporto klubas įsteigtas 1922-aisiais, patys kybartiečiai tvirtai įsitikinę, jog futbolas šiame pasienio miestelyje pradėtas žaisti šiek tiek anksčiau, 1919 metais. Istorija mini, jog vokietis Freitachas, kurio vardas nežinomas, būtent tais metais subūrė „Bangos“ futbolo komandą, kuris po metų pasivadino „Sveikata“. Dabartinis klubo prezidentas Juozas Murinas taip pat teigia, jog iš kartos į kartą perduodama vietos futbolo istorija visada atskaitos tašku laikė 1919-uosius, nes būtent šią datą savo vaikams ir anūkams minėję tos komandos pirmieji kūrėjai ir žaidėjai.

Šventė Kybartuose prasidėjo vėliavos pakėlimu – šią ceremoniją atliko komandos veteranas Jonas Kalinauskas kartu su jaunaisiais žaidėjais. Buvusius ir esamus komandos žaidėjus sveikinęs Lietuvos futbolo federacijos generalinis direktorius Julius Kvedaras sakė, kad „Sveikatos“ klubas gal vienintelis toks Lietuvoje, kuris yra įsikūręs nedideliame miestelyje ir visus tuos metus be pertraukos veikęs, ugdęs sportininkus. Grupei buvusių žaidėjų jis įteikė atminimo medalius, padėkos raštus. Jauniausiems žaidėjams federacija padovanojo kamuolių bei atminimo prizų.

Garbingos sukakties proga „Sveikatai“ sulaukti 100 metų linkėjo Marijampolės apskrities futbolo federacijos prezidentas Romas Kukis, už nuopelnus Kybartų futbolui taip pat apdovanojęs būrį sportininkų. Pasaulio kybartiečių bendrijos vardu „Sveikatą“ pasveikino Marius Vilimaitis, pastebėjęs, jog su šia komanda užsaugo visas miestelis.

Sukakties proga buvo išleista Audriaus Paškevičiaus ir Naglio Miknevičiaus sudaryta knygelė „Garbingos futbolo tradicijos“, kurioje apžvelgta „Sveikatos“ istorija, pristatyti iškiliausi žaidėjai. Knygos leidimą parėmė ši bendrija, piniginę auką perdavė ir Jungtinėse Amerikos Valstojose, Čikagoje gyvenantis žurnalistas, buvęs kybartietis Edmundas Šulaitis bei dar keli tautiečiai.


Knygelėje – nemažai archyvinės medžiagos, daug nuotraukų, čia pristatytos ir šeimos, kurių tėvai ir vaikai žaidė komandoje – tai Kereišų, Kochanauskų, Karkų, Miknevičių, Demenių, Varnų, Paškevičių, Barzdaičių ir kitos šeimos. Knygos leidėjai tikisi, jog ateityje, būsimiems jubiliejams ji bus papildyta ir išeis dar solidesnė.  

Tarp įvairių prizų išsiskyrė itin originalus vietos liaudies menininko Kajetono Eismanto pagamintas laikrodis su „Sveikatos“ simbolika – ši dovana įteikta vienam vyriausių komandos žaidėjų Leonui Balčiūnui.

Kybartuose šiandien galima buvo pamatyti ne vieną žinomą šalies futbolininką – tarp jų  ir buvusį kybartietį,  šešis kartus šalies čempionu tapusį Marių Bezykornovą, dabar žaidžiantį Kauno LKKA-„Teledemos“ komandoje, taip pat kitą gerai žinomą futbolininką, buvusį Lietuvos nacionalinės rinktinės trenerį Algimantą Liubinską,  1967-1968 metais žaidęs „Sveikatoje“. Futbolą žaidė ir ilgametis visoje šalyje garsaus „Kybartų“ pučiamųjų orkestro, kuris ateinančiais metais minės 50-metį  vadovas Antanas Ziegoraitis, šventės dalyviams papasakojęs savo prisiminimus ir padovanojęs puikų orkestro koncertą.  

Gausiai stadione susirinkę žiūrovai laukė futbolo mačo tarp dabartinės „Sveikatos“ ir buvusių komandos žaidėjų. Du kėliniai po 30 minučių padovanojo tikrai gražią kovą – veteranai stengėsi nenusileisti jaunimui, įvarčiai krito vienas už kitą gražesni, o šių įtemptų rungtynių rezultatas tarsi simbolinis – 5:5. Geriausiais žaidėjais tarp buvusiųjų pripažintas M.Bezykornovas, o dabartinėje „Sveikatoje“ – Erikas Rūškys.

Šventėje pakalbintas klubo vadovas J.Murinas sakė, jog komanda išgyvena nelengvus laikus, tačiau per tuos dešimtmečius jų būta ir dar sunkesnių. Dabar savo lygoje „Sveikata“ yra turnyrinės lentelės apačioje, o varžybų lygis labai pakilęs, nes, iširus „Žalgirio“, „Vilniaus“ futbolo komandoms, atėjo daug pajėgių žaidėjų. Rungtynėse su buvusiu daugkartiniu šalies čempionu „Kaunu“ kybartiečiams teko pripažinti akivaizdų kauniečių pranašumą – varžybos buvo pralaimėtos 0:7.

„Mums sunku dėl žaidėjų rengimo, trūksta perimamumo, jaunimas baigia mokyklą ir išvažiuoja studijuoti į kitus miestus. Komandoje žaidžia beveik visi vietos vaikinai, tik vienas kitas būna iš kaimyninio Vilkaviškio. Nepaisant visų sunkumų, laikomės, vaikai noriai lanko futbolo užsiėmimus, tad tradicijos gyvos, jos tęsiamos, ir tikėkimės, neužges“, -- sakė  J.Murinas.

FK "Sūduva" informacija

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
2020 m. keičiasi tam tikrų socialinių išmokų dydžiai, bus mokamos naujos išmokos (0)

Nuo 2020 m. pasikeitus bazinės socialinės išmokos, tikslinių kompensacijų bazės ir valstybės remiamų pajamų dydžiams didės daugelis socialinių išmokų, piniginė socialinė parama nepasiturintiems žmonėms,

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba