• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Sunday
May 31st
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Sveikata Erkių gniaužtuose – vis daugiau grybautojų
Erkių gniaužtuose – vis daugiau grybautojų PDF Spausdinti Email
Pirmadienis, 04 Spalis 2010 14:10

Šalyje daugėjant erkių sukeliamomis pavojingomis ligomis užsikrečiančių žmonių, gyventojai vis dar nelinkę kartu su nelaimingų atsitikimų draudimu papildomai draustis nuo smegenis galinčio pažeisti erkinio encefalito bei Laimo ligos.

 Šalies draudimo rinkos lyderio "Lietuvos draudimo" duomenimis, tik trečdalis nelaimingų atsitikimų draudimą įsigijusių klientų kartu nusprendė įsigyti draudiminę apsaugą nuo erkių nešamo pavojaus sveikatai ir gyvybei. 

Tuo tarpu Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, pirmąjį šių metų pusmetį sergamumas erkiniu encefalitu išaugo 57 proc., o Laimo liga – 37 proc. Tam įtakos, be abejo, turi ir Lietuvos gyventojų įpročiai pramogauti ir poilsiauti gamtoje arba netekus darbo kaip papildomą pragyvenimo šaltinį pasirinkti uogų ar grybų rinkimą.

"Papildomą draudimą nuo erkių sukeliamų ligų pradėjome siūlyti prieš penkerius metus. Tačiau didžiulę erkių keliamą grėsmę pajutome pernai, kai išmokos klientams dėl susirgimų erkiniu encefalitu ar Laimo liga išaugo bemaž 4 kartus lyginant su 2008-aisiais. Savo klientams už 65 atvejus išmokėjome net 109 tūkst. litų.", - sako "Lietuvos draudimo" Asmens žalų skyriaus vadovas Jonas Stasinas.

Lyginant 2009 ir 2010 metų pirmuosius pusmečius, matyti, kad šiemet erkės savo agresyvumu nusileisti neketina: šiais metais jau registruota 14 žalų, susijusių su erkiniu encefalitu ir Laimo liga. "Tačiau pastebėjome, kad žalų padaugėja būtent antrajame pusmetyje, kai prasideda atostogų ir grybų sezonai: gyventojai dažniau poilsiauja kaimo sodybose, miškuose ir prie ežerų, o rudenį išsibarsto po miškus rinkdami grybus ir uogas. Be to, įkandus erkei, gali praeiti vieno mėnesio inkubacinis periodas, kol žmogus susirgs, tad klientų prašymų atlyginti žalą sulauksime net ir labai atšalus orams", - prognozuoja "Lietuvos draudimo" Asmens žalų skyriaus vadovas Jonas Stasinas.

Pasak specialisto, jei žmogus, apsidraudęs nelaimingų atsitikimų draudimu, papildomai nori pasirinkti erkių sukeliamų ligų rizikas, tai jam kainuoja nuo 20 iki 100 litų metams. Tuo tarpu vidutinė išmoka šiomis ligomis susirgusiems, remiantis šių metų pirmojo pusmečio "Lietuvos draudimo" turima žalų statistika, yra 875 litai užsikrėtus erkiniu encefalitu ir 1600 litų susirgus Laimo liga.

"Tokį grybų turtingą rudenį kaip šis, erkių ant savo ar vaikų drabužių ar kūnų randa vos ne kiekvienas grybautojas. Visi tikimės, jog čia buvo ne ta erkė, kuri platina pavojingas ligas, bet šito niekas negarantuos. O rimčiau pažvelgti į galimas ligos pasekmes ir paprašyti papildomos apsaugos draudžiantis nuo nelaimingų atsitikimų galime kiekvienas", - sako Jonas Stasinas.

"Lietuvos draudimo" statistika rodo, jog didžiausi sergamumo erkiniu encefalitu rodikliai – Kauno mieste ir rajone. Specialistų teigimu, ši liga itin pavojinga – pažeidžia galvos ir nugaros smegenis, apie trečdalis ja sirgusių žmonių negalavimus jaučia ir po gydymo, dalis lieka neįgaliais, pasitaiko keletas mirties atvejų per metus. Tuo tarpu Laimo liga pavojingiausiai ir dažniausiai kirto Panevėžio miesto ir rajono bei Vilniaus miesto gyventojams.

"Lietuvos draudimas" priklauso vienai didžiausių draudimo grupių RSA, teikiančiai draudimo paslaugas 130 šalių ir aptarnaujančiai apie 20 mln. klientų visame pasaulyje.

www.marijampolieciai.lt

 

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos įgyvendinimas įgauna pagreitį: paskelbtas III kvietimas teikti projektinius pasiūlymus (0)

Dar 2019 metais asociacijos „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ įgyvendindamas projektas „Marijampolės miesto vietos plėtros strategijos įgyvendinimo administravimas“ įgavo pagreitį.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba