• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Sunday
May 31st
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Sveikata Koks bus kitų metų sveikatos biudžetas?
Koks bus kitų metų sveikatos biudžetas? PDF Spausdinti Email
Antradienis, 05 Spalis 2010 17:15

Atsakymai į šį klausimą, suprantama, rūpi ne tik medikams, bet ir pacientams, tad, galima sakyti, visiems Lietuvos žmonėms. Todėl pastaruoju metu dėl 2011 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto buvo ir yra daug diskutuojama, deramasi, svarstoma. Spalio 5 dieną įvykusiame Privalomojo sveikatos draudimo posėdyje buvo pritarta tokiam kitų metų PSDF biudžeto projektui, kur pajamos ir išlaidos yra 4 mlrd. 168,6 mln. litų, t. y. daugiau kaip 4 procentais didesnės nei suplanuota šių metų biudžete.

2011 m. PSDF biudžeto rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą, kaip ir valstybės ir savivaldybių bei "Sodros" biudžetų projektus, Vyriausybė teiks Lietuvos Respublikos Seimui.

Privalomojo sveikatos draudimo tarybos pirmininkė, sveikatos apsaugos viceministrė J. Kumpienė pabrėžė, kad sveikatos priežiūros įstaigoms, jų darbuotojams, pacientams šių metų pradžia buvo ypač sunki, nes asmens sveikatos paslaugų bazinių kainų vertė buvo sumažinta iki 0,81 lito už vieną balą. Bet vėliau padėtis gerėjo, balo vertė dukart (nuo liepos ir nuo spalio) buvo didinama – iki 0,89 Lt. Siekiant išlaikyti šiemet iš dalies atkurtų visų asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinių kainų balo vertės lygį 2011 m. tam numatyta skirti 203 mln. litų.

Planuojama, jog dirbančiųjų, valstybės tarnautojų, statutinių tarnautojų, ūkinių bendrijų narių, individualių įmonių savininkų, individualią veiklą be verslo liudijimo vykdančių asmenų ir kitoms draudžiamųjų kategorijoms priskiriamų asmenų mokamos privalomojo sveikatos draudimo įmokos kitais metais sudarys didžiąją PSDF įplaukų dalį – apie 2 mlrd. 406,6 mln. litų, t. y. padidės daugiau kaip 19 proc. O valstybės biudžeto įmokų už draudžiamuosius valstybės lėšomis suma sudarys 1 mlrd. 571, 2 mln. Lt – beveik 60 mln. litų (apie 4 proc.) daugiau nei numatyta 2010 m. PSDF biudžete, nes daugėja pačių valstybės lėšomis draudžiamųjų (kitąmet jų skaičius sieks 2 mln. 143 tūkst., t. y. 33,5 tūkst. asmenų daugiau nei 2010 m. sausio 1 dieną).

Kaip įprasta didžiausią kitų metų PSDF biudžeto išlaidų dalį sudarys asmens sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimas – tam numatyta beveik 2 mlrd. 945,7 mln. Lt, t. y. maždaug 5,4 proc. daugiau nei suplanuota 2010 m. PSDF biudžete. 2011 m. kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių įsigijimo išlaidoms kompensuoti planuojama skirti 642 mln. 754 tūkst. Lt, t. y. tiek pat, kiek numatyta šių metų biudžete, o medicininei reabilitacijai ir sanatoriniam gydymui – beveik 10 proc. daugiau – 133 mln. 389 tūkst. Lt. Dar vienas svarbus dalykas: prevencinėms sveikatos programoms kitąmet numatoma skirti per 5 mln. litų daugiau nei šiemet – iš viso apie 36 mln. 262 tūkst. litų.

Daugelio Privalomojo sveikatos draudimo tarybos narių nuomone, kiti metai sveikatos apsaugos sistemai, medikams bus irgi nelengvi, bet kaip svarbiausią dalyką pabrėžė, jog 2011-ųjų PSDF biudžetas planuojamas nors ir nelabai didesnis, bet nedeficitinis, subalansuotas.

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos įgyvendinimas įgauna pagreitį: paskelbtas III kvietimas teikti projektinius pasiūlymus (0)

Dar 2019 metais asociacijos „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ įgyvendindamas projektas „Marijampolės miesto vietos plėtros strategijos įgyvendinimo administravimas“ įgavo pagreitį.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba