• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Friday
Feb 21st
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Sveikata Apklausa: pabaigtas vaistų atsargas iškart papildome naujomis
Apklausa: pabaigtas vaistų atsargas iškart papildome naujomis PDF Spausdinti Email
Pirmadienis, 08 Lapkritis 2010 09:58

Vaistinių tinklo „Camelia“ užsakymu atliktos reprezentatyvios apklausos duomenys parodė, kad daugiau kaip pusė šalies gyventojų yra linkę pasirūpinti pirmo būtinumo vaistų atsargomis. 54 proc. šalies gyventojų pirmo būtinumo vaistinėlę namuose iškart papildo pasibaigusiais medikamentais ir yra pasiruošę nenumatytiems negalavimams.


Spalio 19-21 d. atliktos apklausos metu paaiškėjo, kad trečdalis, t.y. 34 proc., šalies gyventojų vos atsiradus skausmui skubą į vaistinę įsigyti reikalingų medikamentų. Dešimtadalis kraštiečių gydosi tik gavę gydytojų nurodymą. Apklausa parodė, kad vos 3 proc. gyventojų pirmojo būtinumo vaistinėlės namuose neturi, o ištikus bėdai vaistus skolinasi iš kaimynų ar netoliese gyvenančių draugų. Šis įprotis būdingas 18-30 metų amžiaus žmonėms. Apklausoje sudalyvavo 18-65 metų amžiaus šalies gyventojai.     

Labiau rūpinasi moterys

Pirmo būtinumo namų vaistinėlės atsargomis labiau linkusios rūpintis moterys – 58 proc. Vaistų atsargomis namuose rūpinasi 49 proc. kraštiečių vyrų. Jie taip pat mažiau pasitiki rekomendacinio pobūdžio artimųjų patarimais dėl įvairiausių negalavimų ir linkę dėl ligos konsultuotis su šeimos gydytoju. 14 proc. vyrų vaistų be gydytojo recepto nevartoja, tuo tarpu tik gydytojais pasitiki 6 proc. moterų.
Trečdalis šalies gyventojų pirmo būtinumo vaistų namuose neturi, o ligos atveju iškart skuba į vaistinę, t.y. 33 proc. vyrų ir 34 proc. moterų.
Vaistus iš kaimynų dažniau nei moterys skolinasi vyrai – 4 proc. Moterys į kaimynus kreipiasi dar rečiau – tik 2 proc. apklaustųjų.

Ką reikia turėti namų vaistinėlėje?  

 „Namų vaistinėlėje rekomenduojama turėti migdomųjų bei raminamųjų vaistų, skirtų nenumatytoms stresinėms situacijoms. Galima įsigyti natūralių arbatų, lašiukų ar tinktūrų nuo streso, taip pat silpnų vaistų nuo širdies skausmo.

Pirmosios pagalbos vaistinėlėje namuose taip pat rekomenduojama turėti skausmą malšinančių vaistų, kurių gali prireikti suskaudus galvai, dantims ar užėjus kitų kūno vietų skausmui.

Ypatingai šaltuoju metų laikotarpiu patartina įsigyti preparatų nuo peršalimo, gerklės skausmo, slogos.

Vaistai nuo viduriavimo arba vidurių užkietėjimo, virškinimą palengvinantys fermentai taip pat pravers ištikus bėdai.

Patartina turėti priemonių žaizdoms dezinfekuoti bei kelių rūšių pleistro, binto, vatos bei kitų medicininių priemonių. Jos ypatingai svarbios, jei namuose auga maži vaikai“, - pirmosios vaistinėlės sudėtį apibūdino „Camelia“ vaistininkė Lina Beržinytė.

Visą lapkričio mėnesį „Camelia“ vaistinėse vyksta akcijos, kurių metu kai kuriuos pirmo būtinumo vaistus įsigysite su nuolaidomis!

Užrašas po nuotrauka: „Camelia“ vaistininkė L. Beržinytė pataria namuose turėti pirmosios pagalbos vaistinėlę.

www.marijampolieciai.lt

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Geriamojo vandens vartotojų dėmesiui! (0)

Informuojame, kad 2020 02 17 nuo 9.00 iki 17.00 val. bus vykdomi planiniai vandentiekio kamerų rekonstrukcijos darbai, vandenvietėje, esančioje V. Borisevičiaus g., Marijampolė.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba