• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Thursday
Jan 23rd
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Įvairenybės Facebook tapo antru dažniausiai interneto sukčių atakuojamu portalu
Facebook tapo antru dažniausiai interneto sukčių atakuojamu portalu PDF Spausdinti Email
Penktadienis, 08 Spalis 2010 00:17

Pasaulinis socialinis tinklas "Facebook" tapo antru dažniausiai duomenų vagių atakuojamu tinklalapiu pasaulyje. Aplenkęs interneto prekybos ir aukcionų portalą "eBay", pagal duomenų vagių atakų skaičių "Facebook" atsilieka tik nuo tarptautinės mokėjimų sistemos "PayPal", rodo saugumo sprendimų kūrėjos "Kaspersky Lab." duomenys.

"Vasarą duomenų vagių (angl. phishers) atakos, nukreiptos prieš "Facebook" portalą ir jo vartotojus, buvo triskart intensyvesnės. Socialiniai tinklai vis labiau domina interneto nusikaltėlius, nes čia žinutės sklinda per draugus, kuriais mes linkę gan aklai pasitikėti. Tuo pasinaudoja sukčiai, nuviliodami vartotoją į nesaugią aplinką ir pavogdami jo konfidencialius duomenis, prisijungimo slaptažodžius ir kitą asmeninę informaciją", – sakė "Kaspersky Lab." programinės įrangos platintojo Lietuvoje, bendrovės "Atviros informacinės sistemos" projektų vadovas Andrius Šaveiko.

Remiantis "Kaspersky Lab." duomenimis, populiariausiu duomenų vagių atakų tikslu išlieka tarptautinė atsiskaitymų sistema "PayPal". Į ją yra nukreipta apie 53,5 proc. interneto sukčių atakų. Į antrąją vietą pakilęs "Facebook" portalas sulaukia 12,8 proc. atakų, o į trečią vietą smuktelėjo pasaulinė el. prekybos ir aukcionų svetainė "eBay". Į šį portalą nukreipta 7,6 proc. visų duomenų vagių atakų.

Pasak A. Šaveiko, socialiniame tinkle vartotojas gali susidurti su įvairiais pavojais – nesaugiomis nuorodomis, nepageidaujamomis reklamomis. "Pastaruoju metu ypač plinta grupės, siūlančios užsiregistruoti, pakviesti prijungti prie grupės visus savo draugus ir taip dalyvauti loterijoje dėl kelionės ar kito vertingo daikto. Paprastai šios grupės, surinkusios tam tikrą narių skaičių, vėliau yra parduodamos nepageidaujamos reklamos skleidėjams", – pasakojo A. Šaveiko.

Anot eksperto, norėdamas būti saugus, vartotojas visų pirma turėtų pasirūpinti legalia antivirusine programine įranga. "Mokamos antivirusinės programos turi integruotą apsaugą nuo socialiniais tinklais sklindančių virusų, nepageidaujamų reklamų ir kitų interneto pavojų. "Kaspersky Internet Security 2011" į savo produktus diegia aplinką "Saugi terpė", skirtą įtartinoms programoms ir tinklapiams paleisti, virtualiąją klaviatūrą ir apsaugos nuo sukčių programą, užtikrinančią asmeninių duomenų saugumą. Ši programa taip pat leidžia apsisaugoti nuo brukalų ir įkyrios internetinės reklamos bei leidžia tėvams nustatyti, kad vaikai naršydami po socialinius tinklus ar internetą nepatektų į nesaugius portalus, nepasiektų pornografinio ar kito nepageidaujamo turinio", – sakė "Atviros informacinės sistemos" projektų vadovas.

Visame pasaulyje interneto grėsmių nuolat daugėja. Pernai užfiksavusi 25-milijoninį kenkėją, "Kaspersky Lab." skaičiuoja, kad šiandien maždaug 80 proc. el. laiškų sudaro brukalai. "Jeigu kelioms minutėms išjungtume el. pašto laiškų filtrus ir apsaugos sistemas, turbūt vos spėtume trinti į pašto dėžutę įkrentančius brukalus. Mes net nepastebime, kiek daug kenksmingų laiškų sustabdo apsaugos sistemos", – sakė A. Šaveiko.

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
2020 m. keičiasi tam tikrų socialinių išmokų dydžiai, bus mokamos naujos išmokos (0)

Nuo 2020 m. pasikeitus bazinės socialinės išmokos, tikslinių kompensacijų bazės ir valstybės remiamų pajamų dydžiams didės daugelis socialinių išmokų, piniginė socialinė parama nepasiturintiems žmonėms,

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba