• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Wednesday
Feb 26th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Įvairenybės Pirminė teisinė pagalba prieinama visiems ir yra nemokama
Pirminė teisinė pagalba prieinama visiems ir yra nemokama PDF Spausdinti Email
Ketvirtadienis, 18 Balandis 2019 09:37

Pirminė valstybės garantuojama teisinė pagalba (toliau – pirminė teisinė pagalba), kaip tai numato Lietuvos Respublikos valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymas, yra teisinė informacija,

teisinės konsultacijos ir valstybės ir savivaldybių institucijoms skirtų dokumentų, išskyrus procesinius dokumentus, rengimas.. Pirminė teisinė pagalba yra prieinama visiems, nepriklausomai nuo turimo turto ar gaunamų pajamų, ir yra nemokama.

Asmenys, norintys gauti pirminę teisinę pagalbą, turi teisę kreiptis į Marijampolės savivaldybę. Pažymėtina, kad asmens deklaruota gyvenamoji vieta nėra svarbi, svarbu, kad asmuo faktiškai gyvena Marijampolės savivaldybėje. Pirminė teisinė pagalba Marijampolės savivaldybėje suteikiama iš karto, kai asmuo kreipiasi, arba per 5 darbo dienas nuo kreipimosi dienos. Pirminė teisinė pagalba teikiama Marijampolės savivaldybėje (J. Basanavičiaus a. 1), 108 kabinete, nuo 08.00 (antradieniais nuo 07.00) val. iki 17.00 (ketvirtadieniais iki 18.00) val. Marijampolės savivaldybėje pirminę teisinę pagalbą teikia Marijampolės savivaldybės administracijos Teisės skyriaus vyriausiasis specialistas. Pirminės teisinės pagalbos trukmė yra ne ilgesnė kaip viena valanda. Asmuo tuo pačiu klausimu gali kreiptis tik vieną kartą. Pirminę teisinę pagalbą teikiantys asmenys ieško galimybių ir padeda pareiškėjams ginčus išspręsti taikiai, išaiškina apie ginčų sprendimo mediacijos būdu galimybės.

2018 m. pirmine teisine pagalba Marijampolės savivaldybėje pasinaudojo beveik 1200 asmenų. Asmenys buvo konsultuoti įvairiais klausimais, jiems buvo padedama pildyti dokumentus dėl antrinės teisinės pagalbos gavimo. Daugiausia asmenys kreipėsi civilinės teisės klausimais, iš kurių dažniausiai pasitaikantys – santuokos nutraukimo tvarka, vaikų išlaikymo priteisimo ar padidinimo klausimai, kiti šeimos teisės klausimai. Neretai asmenys kreipiasi ir dėl darbo teisės, baudžiamosios teisės ir proceso klausimų, rečiau – administracinės teisės klausimais. 2018 m. pirminę teisinę pagalbą teikiantis asmuo paruošė ne vieną taikos sutartį. Asmenys pirminės teisinės pagalbos kreipiasi ne tik atėję į savivaldybę, klausimai gaunami ir elektroniniu paštu bei telefonu. Visais būdais pirminė teisinė pagalba yra suteikiama. Pastebima, kad atsiranda asmenų, kurie priimdami vieną ar kitą sprendimą konsultuojasi iš anksto apie galimas pasekmes ir tai yra sveikintina praktika.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Nemokama regos patikra (0)

NEMOKAMA REGOS PATIKRA

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba