• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Sunday
Jan 26th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Verslas Olandai pristatė panoraminių žemėlapių technologiją
Olandai pristatė panoraminių žemėlapių technologiją PDF Spausdinti Email
Pirmadienis, 02 Lapkritis 2009 13:54

Olandų investuotojai pristatė panoraminių žemėlapių technologiją. Bendrovė “Cyclomedia” demonstravo, kokią vertę valstybės institucijos ir verslo įmonės galėtų suteikti savo klientams, jei naudotų cikloramas (panoraminius vaizdus).

“Lietuva ir Nyderlandai turi gerus ekonominius santykius, verslas vykdo bendrus projektus, vieni pas kitus nemažai investuojame. Mes turime galimybių sėkmingai bendradarbiauti inovacijų srityje. Cikloramų naudojimas yra viena iš tų sričių, pasiteisinusi Olandijoje ir turinti gerų perspektyvų Lietuvoje”, - sakė Joep Wijnands, Nyderlandų Karalystės ambasadorius Lietuvoje. Cikloramomis yra paversta 99 proc. Nyderlandų gatvių ir kelių. 

Technologijos pristatymo tarptautinėje ESRI vartotojų konferencijoje, vykusioje Vilniuje, metu kelios Latvijos ir Estijos savivaldybės pareiškė pradėsiančios derybas dėl cikloramų sprendimų diegimo. “Lietuva yra labai svarbi olandų investuotojams kaip pirmoji stotelė plečiant verslą po Pabaltijo šalis”, - sakė ambasadorius.

Naudojant specialius erdvinio vaizdo registravimo automobilius, registruojama milijonai geometriškai taisyklingų vaizdų (fotografuojama kas 2-5 metrai). Vaizdai ir jų tikslūs geografiniai bei kryptingumo duomenys yra saugomi duomenų bazėje, kurią organizacijos gali naudoti įvairiais būdais. Europoje šią technologiją naudoja įvairų šalių savivaldybės, apskritys, policija, finansinės institucijos, statybos bendrovės ir nekilnojamojo turto agentūros.

“Pagrindinė cikloramų nauda - jos paspartina ir atpigina darbo procesus”, - sakė Tomas Samulevičius, “Cyclomedia” atstovas Lietuvoje. Jo teigimu, pasitelkęs kompiuterį, naudotojas iš karto gauna išsamią ir realistišką jam rūpimų objektų vizualizaciją. “Ji pakeičia tarpžinybinį susirašinėjimą, parašais patvirtintus žemėlapių ir įvairių planų išrašus. Visos su miesto planais dirbančios institucijos gali naudotis tuo pačiu erdviniu skaitmeniniu žemėlapiu, sukauptais istoriniais duomenimis apie miestą ir jo erdvinius pokyčius, naujus objektus, jų pakeitimus”, - sakė p. Samulevičius.

Tokiu būdu miesto architektai gali planuoti miesto plėtrą, priimti sprendimus dėl kelių taisymo, ženklinimo, duoti leidimus statyboms, atlikti tikslius matavimus ir t.t. Naudojant cikloramas, visos suinteresuotos institucijos atlieka derinimus ir priima sprendimus matydamos tą patį erdvinį vaizdą.

Šios informacijos dėka galima matuoti aukščius ir ilgius, projektuoti elektros, duomenų perdavimo, vamzdynų tinklus, apskaityti esamą valstybės turtą. Be to, galima užklausti vaizde esančių objektų administracinius duomenis, paprasčiausiai spragtelėjus ant objekto. Pavyzdžiui, spragtelėjus ant atvaizduoto šviesoforo, duomenys apie šį šviesoforą bus užklausti iš kitų išorinių duomenų bazių. Cikloramų vaizdą galima susieti su kitomis administracinėmis duomenų bazėmis ir gauti papildomą vertę bei naudą.

Cikloramų panaudojimo pavyzdžiai:
• Objektų, apželdinimo zonų, kelių ir kelio ženklų vizualizacija.
• Kelių tyrimas - kur reikia kasti, kokia kelio būklė, kur esama transformatorių būdelių, pan.
• Pagalbinė vizualioji Informacija vertinant draudimo paraiškas ir nustatant riziką, susijusią su finansiniais dokumentais Ir paslaugomis.
• Tarnautojų, pareigūnų parengimas, apmokymas ir įvertinimas, reagavimo situacijų simuliacijos.
• Licencijų naudojimo įvertinimas statybos darbams.
• Pagalbinė vizuali informacija įvertinant nekilnojamąjį turtą.
• Miesto plėtros planavimas.

 

www.marijampolieciai.lt 

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Pateikiame viešai svarstyti Marijampolės savivaldybės 2020 metų biudžeto projektą (0)

Vadovaujantis Marijampolės savivaldybės tarybos 2017 m. balandžio 24 d. sprendimu Nr. 1-141, patvirtintu Savivaldybės tarybos reglamento 263.2 punktu, 

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba