• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Friday
Feb 28th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Verslas Pirmoji lietuviška lyderystės knyga ragina laužyti verslo stereotipus
Pirmoji lietuviška lyderystės knyga ragina laužyti verslo stereotipus PDF Spausdinti Email
Trečiadienis, 02 Gruodis 2009 08:29

Lietuvos knygynus dar šią savaitę pasieks pirmoji grožinė lietuvių autorių parašyta lyderystės knyga „Dievas, kvantinė fizika, organizacijos struktūra ir vadovavimo stilius“. Savo turiniu ir forma novatoriškos verslo pasaulyje knygos autoriai – du profesionalūs konsultantai Darius Radkevičius ir Tomas Staniulis.

Stiprus autorių tandemas, knygą grindžiantis praktine patirtimi, ragina laužyti įsisenėjusius verslo stereotipus ir pradėti pokyčius, kurie organizacijoms ypač reikalingi krizės metu. Bendras autorių kūrinys išleistas lietuvių ir anglų kalbomis, jo sėkmės tikimasi ir tarptautinėse rinkose. 

„Ligi šiol ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje pasigendama verslo knygų, kurios aprašytų ne tik naujausias metodikas, bet parodytų, ką būtent reikia pakeisti organizacijos viduje, kad pokyčiai taptų kasdienės kultūros dalimi“, – sako leidėjas ir netradicinio kūrybinio tandemo iniciatorius Darius Radkevičius. Anot jo, nuo kitų verslo knygų šis leidinys visų pirma skiriasi tuo, kad metodinės žinios jame pateikiamos ypač patraukliu grožinės literatūros stiliumi ir yra gausiai iliustruotas.

Knygoje „Dievas, kvantinė fizika, organizacijos struktūra ir vadovavimo stilius“ vaizdžiai parodoma, kaip hierarchinis organizacijų struktūros ir valdymo modelis blokuoja bet kokius pokyčius moderniose organizacijose. Skirtingai nuo kitų mokslininkų ir kitų tyrinėtojų, lietuvių autoriai ne tik analizuoja ir apibendrina pasaulyje garsių valdymo teorijų „Lean“, „Six sigma“, TOC (Apribojimų valdymas) metodikas, bet pateikia ir „raktą“ joms atrakinti. Knygoje lyginamos Vakarų ir Rytų verslo kultūros modeliai, analizuojamos hierarchinės-piramidinės ir srautinės organizacijos, aptariami jų privalumai ir trūkumai.

„Šios knygos paskirtis – pakeisti įsisenėjusį požiūrį į tas tiesas, kurių tikrumu ligi šiol nedrįsome abejoti. Tai drąsus, vaizdus ir įkvepiantis eksperimentas, kuris gali tapti naujos kartos lyderių stalo knyga, ir ištisų organizacijų pokyčių katalizatoriumi“, – teigia Tomas Staniulis. Pasak jo, nors „Dievas, kvantinė fizika, organizacijos struktūra ir vadovavimo stilius“ yra skirta verslininkams, knyga turėtų patraukti ir valstybinių įmonių, nevyriausybinių organizacijų, universitetų, mokyklų, gydymo bei švietimo įstaigų vadovų dėmesį.

Knyga „Dievas, kvantinė fizika, organizacijos struktūra ir vadovavimo stilius“ iš knygų lentynos išsiskirs savo iliustracijomis – be vadybos modelių, schemų, joje pilna Renesanso epochos meno kūrinių, mistinių viduramžių graviūrų, magiškų piešinių ir kelionių nuotraukų. Tam, kad knygoje dėstomi praktiniai patarimai būtų aiškesni, knygos iliustratorė Brigita Budrytė sukūrė daugiau kaip 50 piešinių, kurie įsilieja ir sukuria nepakartojamą postmodernaus pasaulio mozaiką.

Apie knygą

Kaip teigia knygos „Dievas, kvantinė fizika, organizacijos struktūra ir vadovavimo stilius“ autoriai, piramidinis visuomenės valdymo modelis gimė tuomet, kai mokslas buvo dar kūdikis. Įdomi istorinė apžvalga veda nuo senovės Egipto, senųjų žydų genčių, graikų filosofų ir Romos imperijos iki viduramžių tamplierių, Renesanso mistikų, Apšvietos amžiaus laisvųjų mūrininkų ir modernių šių dienų verslo organizacijų. Anot autorių, XX–XXI a. sandūroje išsivysčiusios tokios mokslo šakos kaip kvantinė fizika, reliatyvumo ar chaoso teorijos iš esmės pakeitė pasaulį veikiančių dėsnių suvokimą, tuo tarpu požiūris į vadovavimą organizacijai liko toks pat archajiškas.

„Ar įmanoma į organizaciją pažvelgti ne kaip į žemę įkaltą piramidę, o kaip į savo orbita skriejančią planetą? Kas yra verslo įmonė – statiška struktūra ar amžinai judantys srautai? Kodėl vadovų iniciatyvos skrieja į organizaciją milžinišku greičiu, tačiau sudega kaip meteoritai, nepasiekę savo adresato?“ – atsakymų į šiuos klausimus ieško ir pirmosios lietuviškos grožinės verslo knygos autoriai. Pasitelkę drąsius argumentus jie dėsto, kad valdymas nebūtinai turi būti remtas hierarchijos principu, organizacijai nebūtinai turi vadovauti vienas vadovas, o pati didžioji klaida – kiekvieną resursą atskirai matuoti ir vertinti per efektyvumo prizmę.

Apie autorius

Darius Radkevičius (g. 1965) žinomas Lietuvos leidėjas ir verslo konsultantas, sertifikuotas TOC (Apribojimų teorija) praktikas ir tiekimo grandinės bei pardavimų sprendimų ekspertas. Nuo 1997 metų D. Radkevičius sėkmingai konsultavo jau daugiau kaip 100 įmonių Europoje, Ukrainoje, Rusijoje ir Malaizijoje. Taip pat D. Radkevičius yra ir Strateginių procesų analizės ekspertas, padedantis įmonėms atrasti jos esmines problemas ir kurti naujas vystymo strategijas.

Tomas Staniulis (g. 1976) – populiarus Lietuvos rašytojas ir gerai žinomas komunikacijos bei ugdymo konsultantas, studijavo kalbas ir turi VU Edukologijos magistro diplomą. Nuo 1999 metų dirba konsultantu viešųjų ryšių agentūroje „VRP | Hill & Knowlton“, jo straipsniai apie organizacijos valdymą, ugdymą ir lyderystę publikuojami prestižinių šalies žurnalų puslapiuose. T. Staniulis yra keturių grožinių knygų – romanų ir novelių rinkinių – autorius ir dviejų bendraautoris, jo apsakymai versti į vokiečių, anglų, italų ir kitas kalbas.

 

www.panevezieciai.lt 

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Kviečiame susipažinti su naujausiu leidiniu – Marijampolės savivaldybės 2019 metų ataskaita (0)

Marijampolės savivaldybės ataskaitos leidinys leidžiamas kasmet jau penkerius metus.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba