• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Sunday
May 31st
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Verslas Ar Marijampolėje bus elitinė gimnazija, menų inkubatorius – apie tai mero patarėjų susitikime
Ar Marijampolėje bus elitinė gimnazija, menų inkubatorius – apie tai mero patarėjų susitikime PDF Spausdinti Email
Pirmadienis, 14 Liepa 2014 16:26

Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys, prieš įsisiūbuojantį atostogų sezoną panorėjęs pasimatyti su savo visuomeniniais patarėjais, aptarė su jais svarbiausius miesto plėtros perspektyvinius planus. Liepos 9 d. organizuotame susitikime prie pietų stalo, dalyvaujant vienuolikai iš penkiolikos patarėjų, buvo išsakytos vizijos ir išklausytos atskiros nuomonės vienu ar kitu miesto vystymo klausimu.

Meras V. Brazys trumpai pristatė 2014–2020 m. ES finansinės paramos svarbiausius aspektus, europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ projekto įgyvendinimo eigą ir iškylančius sunkumus. Meras apgailestavo, kad vietos savivaldai vis mažiau suteikiama galių, jo žodžiais, dažnai tenka dirbti kaip „vykdomajam komitetui“.

Ypatingo susidomėjimo sulaukė klausimas apie žinomo pasaulyje verslininko Sauliaus Karoso privataus sklypo miesto centre Bažnyčios g. panaudojimą. Anot mero patarėjos, „Arvi“ įmonių grupės prezidento Vidmanto Kučinsko, šis verslininkas yra įkūręs Lietuvoje labdaros ir paramos fondą, kurios finansiškai remia jaunus ir talentingus profesionalaus meno atlikėjus. Kaip sakė V. Kučinskas, jis norėtų iš Marijampolės kilusios mamos garbei padaryti čia ką nors gražaus. Tai galėtų būti nedidelė jauki, su puikia akustika meno galerija, tinkama šiuolaikiniam menui eksponuoti, mažiems kameriniams renginiams organizuoti. Galbūt prie šios idėjos įgyvendinimo galėtų prisidėti viešoji įstaiga ar savivaldybė. Mero patarėjas, VšĮ „Sveikatingumo idėjos“ vadovas Andrius Jasinskis teigė, kad yra galimybė gauti ES paramą meno inkubatoriui sukurti, o čia ir tiktų tokia įstaiga. Mero patarėjai verslininkai Kęstutis Subačius ir Klemencas Agentas gyrė tokią idėją sakydami, kad meno reiškiniais gali Marijampolė sublizgėti.

„Arvi“ įmonių grupės prezidentas V. Kučinskas supažindino ir su kita idėja steigti mieste europinius švietimo standartus atitinkančią gimnaziją itin gabiems viso regiono vaikams. Ją baigę gimnazistai be jokio vargo galėtų stoti į prestižinius Europos universitetus. Pasak V. Kučinsko, šiai idėjai jau pritarė ES Komisija. Šiuo metu suburta specialistų grupė rengia programą. Bus siekiama pritraukti ir ES lėšas. Gimnazijai būtų galima panaudoti buvusios pedagoginės mokyklos istorinį pastatą, kurio atsisako Marijampolės kolegija. „Su šalies švietimo sistema yra blogai. Jei ir toliau taip...“, - sakė jis. Mero visuomeninis patarėjas, Sūduvos gimnazijos ilgametis direktorius Alvydas Zdanys sakė neprieštaraująs tokiam sumanymui, bet įspėjo, kad išskirtinai gabių vaikų mūsų savivaldybėje kasmet būna apie trisdešimt (tai parodo gaunami aukščiausi baigiamųjų egzaminų rezultatai – šimtukai). Gimnazijos minčiai karštai pritarė K. Agentas ir K. Subačius. „Tradicinėje mokykloje klasės didžiulės, vyksta baisi niveliacija. Mes naikiname savo talentus, užuot ugdę intelektualus! - sakė pastarasis.

Meras išsakė mintį, kad išsikėlus iš Kęstučio g. kelių policijai, liks tuščias buvusios miesto rotušės pastatas. Yra siūlymų atgailinti ten prieškarį buvusį burmistro kabinetą, kuris galėtų tarnauti reprezentacinėms reikmėms priimant garbingus miesto svečius. Atlaisvinus miesto centre pastatus verpimo fabrikui, taip pat reikėtų pagalvoti, kas galėtų būti jo vietoje. Pats meras matytų toje vietoje kompleksą pastatų su mažomis parduotuvėmis, automobilių stovėjimo aikštele apačioje ir ledo arena viršutiniame aukšte. Savivaldybės vadovas siūlė grįžti prie minčių, išsakytų neseniai vykusiame tarptautiniame architektų simpoziume, kaip pagyvinti miesto centrinę aikštę. Meras ragino teikti architektams pasiūlymus, tačiau siūlė neužstatyti aikštės erdvės, kuri reikalinga didiesiems renginiams. Kad aikštei trūksta dvasios, gyvumo ir jausmo, kad tai yra miesto širdis, teigė ir mero patarėja architektė Reda Marcinkevičienė.

UAB „Mantinga“ valdybos pirmininkas K. Agentas džiaugėsi sutvarkytomis miesto erdvėmis, gyvėjančiu kultūriniu gyvenimu. Ypatingo jo dėmesio sulaukė vaikams ir sportuojantiems žmonėms skirti įrenginiai parkuose, kokius anksčiau matydavo tik viešėdamas Vakaruose. „Sutarkime ir padarykime mieste daugiau laipynių vaikams. Kurkime aikštėje kalėdinės prekybos namelius, siūlykime prekybininkams – ateikite ir prekiaukite! - ragino jis kolegas verslininkus.

Susitikime paliesta daug temų apie tai, kaip pritraukti daugiau turistų, ką jiems pasiūlyti. Gvildentas socialinių paslaugų plėtros savivaldybėje klausimas.

Šiuo metu Marijampolės savivaldybės meras turi 15 visuomeninių patarėjų, specialistų ir autoritetų iš įvairiausių sričių. Susitikimuose gimusios idėjos ir mintys yra rekomendacinio, patariamojo pobūdžio. Kartas nuo karto įvykstantys pietūs yra apmokami iš pačių patarėjų privačių lėšų.

Viešųjų ryšių tarnyba

 

www.marijampolieciai.lt

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos įgyvendinimas įgauna pagreitį: paskelbtas III kvietimas teikti projektinius pasiūlymus (0)

Dar 2019 metais asociacijos „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ įgyvendindamas projektas „Marijampolės miesto vietos plėtros strategijos įgyvendinimo administravimas“ įgavo pagreitį.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba