• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Tuesday
May 26th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Verslas Raginame nepamiršti, kad sezoninė indviduali veikla turi būti registruota
Raginame nepamiršti, kad sezoninė indviduali veikla turi būti registruota PDF Spausdinti Email
Antradienis, 12 Liepa 2016 10:31

 

Pagrindiniai faktai:
•    Praėjusiais metais individualią veiklą pagal pažymą Marijampolės apskrityje vykdė 3305 gyventojai, verslo liudijimus įsigiję buvo 4506 gyventojai.
•    Populiariausios individualios veiklos vykdymo sritys: kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų, prekybos ir variklinių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto, draudimo agentų ir brokerių veikla.
•    Registruoti veiklą paprasčiausia ir greičiausia – elektroniniu būdu per Elektroninio deklaravimo sistemą.
•    Praėjusiais metais buvo nustatyti 97 nesąžiningi mokesčių mokėtojai, vykdę neregistruotą veiklą.

 

Birželio 29 d., Marijampolė. Marijampolės apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Marijampolės AVMI) ragina mokesčių mokėtojus vasaros sezono metu nepamiršti teisingai ir laiku vykdyti mokestines prievoles – gyventojus registruoti vykdomą veiklą, apskaityti gaunamas pajamas.

Nors dauguma mokesčių mokėtojų mokestines prievoles vykdo ir mokesčius sumoka sąžiningai, vasaros laikotarpiu atsiranda papildomos sezoninės veiklos, kurios imasi gyventojai, pvz. lauko prekyba, aplinkos tvarkymas, apželdinimo paslaugos, darbai statybos, žemės ūkio sektoriuose ir pan., todėl Marijampolės primena, kad ši veikla turi būti registruota.

Registruoti individualią veiklą galima dviem būdais – įsigyjant verslo liudijimą arba individualios veiklos vykdymo pažymą. Praėjusiais metais Marijampolės apskrityje individualią veiklą pagal pažymą vykdė 3305 gyventojai, verslo liudijimus įsigiję buvo 4506 gyventojai. Marijampolės AVMI džiaugiasi tuo, kad nemaža dalis veiklą vykdančių asmenų – jauni, 18-29 m. asmenys. Pvz. iš 950 praėjusiais metais individualią veiklą įregistravusių gyventojų apie pusė buvo jaunuoliai, iš visų verslo liudijimus turėjusių asmenų, minėto amžiaus asmenys sudarė apie 21 proc.

Gyventojams, įregistravusiems verslą, ypatingai žengiantiems dar tik pirmuosius žingsnius versle, teisingai mokestines prievoles vykdyti padeda Mokesčių inspekcija – iškilus klausimams teikia konsultacijas, pagalbą, padeda užpildyti deklaracijas ir kitus reikalingus dokumentus.  Užregistruoti individualią veiklą rekomenduojame elektroniniu būdu, taip gyventojai gali taupyti savo laiką ir išteklius: nereikia laukti eilėse, verslo liudijimą galima įsigyti bet kuriuo metu, ne tik Marijampolės AVMI darbo valandomis.

„Raginame gyventojus registruoti individualią veiklą, nesusigundyti galimybe „sutaupyti“ mokesčių sąskaita, nes po to išlaidos gali būti dar didesnės. Mokesčių inspekcija vasarą tikrai neatostogauja, kaip ir visada, atidžiai stebime situaciją versle, analizuojame savo turimą informaciją, reaguojame į sąmoningų gyventojų pranešimus apie galimus pažeidimus, todėl bandyti sukčiauti tikrai nevertėtų“, - sako Marijampolės AVMI viršininkė Daiva Baniulienė.
Praėjusiais metais buvo nustatyti 97 nesąžiningi mokesčių mokėtojai, vykdę neregistruotą veiklą, jiems surašyti Administracinių teisės pažeidimų protokolai, skirtos baudos.

Primename, kad pasikonsultuoti mokestiniais klausimas galima VMI trumpuoju informaciniu telefonu 1882. Trumpuoju telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms. Daugiau informacijos taip pat galima rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt arba išmaniojoje programėlėje e.VMI.

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos įgyvendinimas įgauna pagreitį: paskelbtas III kvietimas teikti projektinius pasiūlymus (0)

Dar 2019 metais asociacijos „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ įgyvendindamas projektas „Marijampolės miesto vietos plėtros strategijos įgyvendinimo administravimas“ įgavo pagreitį.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba